- Részletek
- Kategória: Családok Átmeneti Otthona
- Találatok: 6993
Családok Átmeneti Otthona:
Az intézményünk „vegyes profilú”, specialitása az, hogy minden olyan formációt családként kezel, mely családnak definiálja magát és a velük élő, általuk gondozott, nevelt gyermek(ek) jogi státusza, elhelyezése rendezett.
Az intézményben napi 24 órában elérhető a munkatársunk, akihez a családok fordulhatnak a felmerülő problémáikkal, szükségleteikkel.
Szolgáltatásaink:
- lakhatási lehetőség biztosítása (elhelyezés családonként külön lakószobákban)
- 24 órás ügyelet biztosítása szakszemélyzet által
- szociális munka (egyéni és közösségi szociális munka eszközeivel)
- krízisintervenció
- jogi és pszichológiai segítségnyújtás (jogász és pszichológus üzemszerűen elérhető az intézményben)
- a gyermekek tanulásának segítése fejlesztőpedagógus alkalmazásával - kisgyermekkortól történő egyéni-és csoportos fejlesztés
- ügyintézésekben történő tanácsadás, szükség esetén segítségnyújtás
- az alapvető, a gyermek ellátásához nélkülözhetetlen eszközök, élelmiszerek, a napi életvitelhez szükséges alapvető háztartási eszközök biztosítása (például ágynemű, törölköző, edények, bútorok, szükség esetén pelenka, gyógyszerek, stb.), főzési, mosási lehetőség
- alternatív, a szülői, illetve családi aktivitást segítő programok szervezése a családok, gyerekek részére
- internet-hozzáférés biztosítása
- önkéntes programok szervezése, fogadása
- kapcsolatfelvétel segítése a helyi, illetve a területileg illetékes ellátórendszer intézményeivel (például bölcsőde, óvoda, iskola, család-és gyermekjóléti szolgálat/központ, gyermek-illetve felnőtt háziorvosi szolgálat, védőnői szolgálat, munkaügyi központ, nevelési tanácsadó, stb.)
A szakmai program kialakítása során figyelembe vettük a krízishelyzetbe került családok ellátásában tapasztalható hiányokat, s erre, illetve a hatályos jogszabályokra figyelemmel alakítottuk ki a részükre biztosítandó, kínált szolgáltatásainkat., s igyekszünk folyamatosan és rugalmasan reagálni a felmerülő igényekre.
A szolgáltatásaink kialakításánál vállalásunk, fontos szempontunk a KÉPESSÉ TEVÉS, valamint a HOSPITALIZÁCIÓ ELKERÜLÉSE.
Jellemzően sosem egy ok nevezhető meg a bekerüléskor, hanem a problémák komplex megjelenése miatt szükséges és indokolt az intézményi ellátás, a szakemberek segítsége.
Mi a célunk?
- problémák és erőforrások feltérképezése
- lehetőségek feltárása
- fejlesztési irányok meghatározása
- erőforrások megerősítése, bevonása, képessé tevés
Fő célként azt fogalmaztuk meg, hogy a nálunk töltött idő alatt a hozzánk beköltöző, krízishelyzetben lévő családok belső erőforrásai megerősödjenek, bővüljenek annak érdekében, hogy a bekerüléskori helyzetükhöz képest változást érjenek el. Bátorítjuk a szülőket arra, hogy a személyiségükben is megerősödjenek annyira, hogy a saját sorsukkal kapcsolatosan kompetensnek érezzék magukat, hogy nőjön az önbecsülésük, nagyobb legyen az önbizalmuk, a hitük a változásban. Fontosnak tartjuk, hogy a rossz helyzetük miatti pszichés deprivációt is csökkentsük, a családi kapcsolatokat erősítsük, eltérő szülői mintákat is megmutassunk (erre az önkéntes programjainkon sok lehetőségünk is van).
Mindezeken túl nagy hangsúlyt fektetünk a gyermekek jólétének növelésére, mentális és fizikai állapotuk stabilizálására, fejlesztésére, s munkatársaink segítséget nyújtanak ahhoz, hogy minél több lehetőségük legyen a fejlődésre, a képességeik kibontakoztatására.
Segítő munkánk egyik fő célja a családokkal együttműködve a képessé tevés a szülői kompetenciák fejlesztése, erősítése.
Hogyan lehet bekerülni?
Ha van szabad férőhelyünk, akkor a munkatársaink egy elhelyezési kérelem benyújtása után felvételi beszélgetésen találkoznak a jelentkező családdal, ahol átbeszélik a család aktuális helyzetét, milyen segítséget várnak tőlünk, milyen lehetőségeik vannak, mi vagyunk-e azok, akik valóban segíteni tudnak nekik. Sokszor már az első interjú alatt olyan információkat, szempontokat tudnak adni munkatársaink, melyek megoldáshoz segítik a jelentkezőt.
A felvételi beszélgetés után az intézményt működtető szakmai team dönt a bekerülésről, amiről értesítjük a családokat.
A bekerülés során az ellátási szerződésben foglalt kötelezettségeink mentén elsősorban a X. és a XVII. kerületi önkormányzat ellátási területéről tudunk fogadni családokat.
Az aktuális férőhelyekkel kapcsolatosan ügyeletes munkatársaink tudnak felvilágosítást adni a 20/334-02-81 és a 06/1/258-58-95-ös telefonszámokon, valamint a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen, felvételi kérelem formanyomtatvány letölthető ITT.